Aktarma Yük Taşımacılığı

Yük taşımacılığı, gelişen teknolojinin sunduğu imkânlar doğrultusunda farklı biçimlerde yapılabilir hale gelmiştir. Bunun yanı sıra ülkelerin uyguladıkları gümrük prosedürleri de farklı biçimlerde taşımacılık hizmetlerinin gerçekleştirilmesini zorunlu kılmıştır. Bazı durumlarda doğrudan hedef ülkeye yükün götürülmesi önünde engeller olabilir. Bu durumda üçüncü bir ülke üzerinden aktarma yapılması gerekir. Aktarma yük taşımacılığı olarak adlandırılan bu hizmet, sürecin daha hızlı tamamlanması için sıklıkla kullanılmaktadır.

 

Aktarma Yük Taşımacılığı Nedir?


 

Aktarma yük taşımacılığı, iki ülke arasındaki taşıma işlemi sırasında farklı bir ülkeden de geçiş yapılmasıdır. Türkiye, konum itibariyle bu tür işlemlerin sık yapıldığı bir noktadadır. Bu işlem sırasında tek bir sistem kullanılabileceği gibi farklı sistemler de devreye girebilir. Örneğin; Türkiye’ye deniz yoluyla taşınan yükler, buradan kara yoluyla varış noktasına ulaştırılabilir. Tam tersi bir durumda; karadan Türkiye’ye ulaşan yükün, deniz ya da hava yoluyla farklı bir ülkeye aktarılması da mümkündür. Transit geçiş yapılan ülkeye herhangi bir vergi ödemesi yapılmaz.

 

Aktarma Yük Taşımacılığını Nasıl Yapıyoruz?

 

Aktarma yük taşımacılığı, transit yük taşımacılığı olarak da adlandırılır. Bu hizmeti veren firmaların bazı yasal prosedürleri yerine getirmesi şarttır. CMR olarak adlandırılan yük senedi, bu süreçte araçta bulunması gereken belgelerin başında gelir. Bu belgede yük ve taşıyıcı firma hakkında bilgiler yer alır. Aynı zamanda geçiş yapılacak ülkelerin kendi belirlediği kurallar da söz konusu olabilir. Yükünüzü taşıyacak olan firma, yasal prosedürlerin gerekliliklerini taşımalıdır.

 

Aktarma yük taşımacılığında yük sahiplerinin süreci kolayca takip etmeleri ve acil durumlardan haberdar olmaları için lojistik firmaları, dijital teknolojileri kullanabilmelidir. Bu teknolojiler, lojistik firmalarının ufak bir sorunu bile kolayca çözümlemesine yardımcı olur. Kullanılan araçların ve diğer donanımların yükün yapısını koruyacak ve bozulmasını engelleyecek niteliğe sahip olması da son derece önemlidir.

 

Aktarma Yük Taşımacılığında Sunduğumuz Ayrıcalıklar Nelerdir?


 

Ürettiğiniz ürünlerin, hammaddelerin ya da farklı türlerdeki yüklerin taşımacılığını kendi imkânlarınızla yapmanız, maliyetlerinizin artmasına neden olur. 3. parti lojistik desteği alarak profesyonel şekilde yapılan aktarma yük taşımacılığının ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz. Detaylı yasal prosedürlerle vakit harcamak ve bunun için fazladan personel istihdam etmek yerine size sunduğumuz yenilikçi hizmetleri tercih edebilirsiniz. 

 

Klasik aktarma yük taşımacılığı hizmetinden ziyade uluslararası standartları yakalamayı başarmış bir firmayla çalışmak, kurumsal kimliğinizi iş ortaklarınıza yansıtmanızı ve yükünüzün sorunsuz bir şekilde alıcısına iletilmesini sağlar. Sertrans Logistics olarak sunduğumuz profesyonel çözümler sayesinde maddi kayıp yaşamadan iş ilişkilerinizi sürdürmenin ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

 

BLOG

Sektöre yön verebilecek fikirleri sizlerle paylaşıyor, sektörel ihtiyaçlar ve yeni trendler hakkında sizleri haberdar ediyoruz.

KEŞFET
close
Teklif Alın

Bizi Takip Edin.

done
clear

Ana Sayfa
done
clear
close

Portal Girişi Teklif Alın