İntermodal Taşımacılık Genel Bakış

Çevresel sürdürülebilirliğe çok önem veriyoruz. Bunun için de yenilikçi çözümler sunarak doğaya dost bir taşımacılık gerçekleştiriyoruz. Is ortaklarımıza sağladığımız Intermodal Taşımacılık hizmetimizle karayolu taşımacılığına alternatif olarak karayolu-denizyolu, karayolu-demiryolu-denizyolu, karayolu-demiryolu seçenekleriyle yükünüzü tam zamanında teslim ediyoruz. İntermodal taşımacılık hizmetimizle size en iyi müşteri deneyimini sunuyoruz.

  • Rekabetçi fiyat avantajı,
  • Yüke en uygun ekipman seçeneği,
  • Uzman kadro ve sektör deneyimi ile güvenilir taşıma,
  • Çevreci taşımacılık modeli.

Yükünüze Uygun Çözümler

Sertrans Logistics, yüke göre en uygun ekipman alternatiflerini sunarak, en etkili taşıma modları ile, ekonomik fiyatlar üzerinden, yükünüzü tam zamanında ve hasarsız ulaştırır.

Taşımacılık literatüründe birden fazla taşıma türünün birleşimi ile yapılan operasyonlar için intermodal multimodal kombine taşımacılık gibi kavramlar kullanılır. Sürdürülebilir taşıma sistemlerinin bir uzantısı şeklinde uygulanabilen intermodal sistemde, taşıma modeli değişiminde elleçleme yapılmaz. Siz de sevkiyat işlemlerinizi doğa dostu ve ekonomik olan intermodal sistem ile gerçekleştirebilirsiniz. Sertrans Logistics’in taşımacılık alanında sizlere sunduğu en özel tekliflerden yararlanmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İntermodal Taşımacılık Nedir?

Kombine taşımacılığın temeli olarak bilinen intermodal taşımacılık, taşıma aracı değişimi yapılmadan ve minimum iki farklı taşıma modu kullanılarak gerçekleştirilen taşıma şeklidir. İntermodal taşımacılık türleri için demir yolu, hava yolu, kara yolu ve deniz yolu taşımacılığının birbirine entegre edildiği bir sistem tercih edilebilir. Diğer bir ifadeyle operasyon için en uygun taşıma yöntemi seçilerek hız, güvenlik ve maliyet avantajı oluşturulur.

İntermodal taşımacılık örnekleri şu şekilde olabilir: Sistemde ürün sevkiyatı kara yolu ile başlayabilir ve belirli bir süre için bu bu şekilde ilerler. Daha sonra uygun koşullar yerine getirilerek operasyona demir yolu taşımacılığı ile devam edilebilir. Taşıma sistemleri arasında en fonksiyonel modellerden biri olan intermodal taşıma, sevkiyatın en kısa sürede ve en etkili yöntemler kullanılarak yerine ulaştırılmasına imkan tanır. Tüm lojistik olanaklarının kullanılabildiği bu model sayesinde sevkiyat ürünlerini dünyanın en uzak noktalarına dahi ulaştırabilmek mümkün olur. Ayrıca intermodal modunda yükler içinde bulunduğu üniteden başka bir üniteye aktarılmaz ve süreçte birden fazla firmanın sorumluluğu bulunur.

İntermodal Taşımacılık Avantajları Nelerdir?

İntermodal taşımacılık sisteminde ürün transferi yerine taşıma birimi transferi gerçekleştirilir. Karma bir model olarak adlandırılan söz konusu sistem şirketler için pek çok fayda sağlar. İntermodal taşıma sisteminin bazı avantajları aşağıdaki gibidir:

  • Taşıma işlemi sırasında ürünlerin güvenliği firmalar için oldukça önemlidir. İntermodal sistem güvenlik açısından tercih edilebilecek en iyi sistemlerden biridir.
  • İntermodal taşımada yükleme, boşaltma ve taşıma süreçleri sırasında daha sık kontrol yapıldığı için takip sistemi kolay hale gelir.
  • Doğaya çok daha az partikül ve karbondioksit salınımı gerçekleşir. Sistem bu yönüyle çevre dostu bir profil çizer.
  • İntermodal sistemde düşük maliyet ve yüksek hız prensibiyle ilerlenir.
  • Güvenilir transit saatlerine imkan tanıyan model, etkili planlama ve zaman yönetimi sağlar.
  • Kara yolu için daha az yakıt kullanılması ve daha az iş gücüne ihtiyaç duyulması sistemin diğer avantajlı yönleridir.

Sertrans Logistics: İntermodal Taşımacılık Alanında Öncü

Sertrans Logistics olarak taşımacılık alanında en güvenilir çözümleri sizler için planlarız. Sevkiyatınıza uygun taşıma modları ile yükünüzü hasarsız ve tam zamanında yerine ulaştırırız. Kara yolu taşımacılığına alternatif olarak kullandığımız intermodal taşımacılık sistemini; kara-demir yolu veya kara-deniz-demir yolu şeklinde organize ederek yüklerinizi üstün maliyet avantajı ile transfer ederiz. Çevre dostu bir model olan intermodal sistem sayesinde sevkiyatınız tam zamanında istediğiniz yerde olur.

Taşımacılık alanında yıllara dayanan tecrübemiz ve uzman kadromuz ile intermodal taşımacılık yapan firmalar arasındayız. Tüm operasyonel işlemleriniz için sizlere sabit ulaşım süreleri sunarız. Yükleriniz hava ve yol şartlarından etkilenmeden gerçekçi bir planlama ile transfer edilir. Sertrans Logistics olarak sizlere sunduğumuz fiyat avantajı, yüke uygun ekipman seçeneği ve güvenilir taşıma ayrıcalıklarını hemen değerlendirerek sevkiyat işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

PROJE GÖSTERİM VIDEOMUZ YAYINDA!

2030 Yılında Türkiye'nin En Büyük Lojistik Şirketi Olacağız !

Hemen İzle

SON EKLENEN BAŞLIKLAR

Almanya dış ticaret pazarını keşfet

Almanya dış ticaret pazarını keşfet

Almanya dış ticaret pazarını derinlemesine keşfedin. Fırsatlar ve ipuçları yazımızda.

KEŞFET
Ağustos Ayı Dış Ticaret Verileri

Ağustos Ayı Dış Ticaret Verileri

2023 Ağustos ayı dış ticaret verileri karşılaştırmamızı yazımızda inceleyebilirsiniz.

KEŞFET

BLOG

Sektöre yön verebilecek fikirleri sizlerle paylaşıyor, sektörel ihtiyaçlar ve yeni trendler hakkında sizleri haberdar ediyoruz.

KEŞFET

B4B4C

Dijital teknolojilerin gelişimi, hız, verimlilik ve sürdürülebilirliğin birer ihtiyaç haline gelmesi ile küresel ticarette de tarihin en önemli dönüşümü yaşanıyor. Biz bu dönüşüme “B4B4C” adını verdik. (Business for Business for Consumer)

KEŞFET
close
Teklif Alın

Bizi Takip Edin.

done
clear

Ana Sayfa
done
clear
close

Portal Girişi Teklif Alın