DENİZYOLUNDA GÜVENİLİR ÇÖZÜM ORTAĞI .

Denizyolu Taşımacılığında
Güçlü Global Network

6901 acente, 200’e yakın ülke, 817’den fazla noktada iş ortaklarının hizmetinde olan Sertrans, denizyolunda güvenilir çözüm ortağınız. Denizyolunda kendinize güvenilir bir çözüm ortağı arıyorsanız yollarımızın kesişmesi an meselesi.

Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Almak İsterseniz, Sizi Arayalım .

Denizde Güçlü Bir Lider

Sertrans, 200’e yakın ülke, 817’den fazla noktada denizyolu taşımacılığına yönelik sunduğu çözümlerle ticaretinize değer katar. WCA (World Cargo Alliance) üyesi olan Sertrans Logistics, dünyanın en önemli rekabetçi navlun avantajı ve güvenilir denizyolu taşımacılığı hizmeti vermektedir. Limanlarında denizyolu taşımacılığı yapmaktadır. İhtiyaca özel sunduğu hizmetlerle Sertrans, iş ortaklarının hayatını kolaylaştırır, ticaretlerine değer katar.

 • Güçlü ve geniş acente ağı,
 • Farklı armatör (hat) seçenekleri,
 • Dünyanın her noktasına kapıdan kapıya teslimat,
 • Konsolidasyon ile rekabetçi fiyat avantajları,
 • Full konteyner (FCL) ve parsiyel (LCL) yükleme olanağı,
 • Özel ekipmanlı (open top, flat rack, reefer) taşımalar,
 • Gemi kiralama (charter) hizmetleri,
 • Transit (cross trade) taşımalar,
 • Proje taşımacılığı.

İhtiyaca Özel Çözümler

Sertrans, iş ortaklarının ihtiyaçlarına özel taşımacılık öncesinde her türlü taşıma kombinasyonunu planlar. Konteyner bazında FCL ve LCL taşımaları gerçekleştirdiği gibi, kara-deniz, deniz-hava, deniz-demiryolu entegrasyonu gibi intermodel taşımacılık modelleri de çözümleri arasındadır. Uluslararası denizyolu taşımacılığı alanında gemi kiralama, FCL ve LCL yükleme olanağı olan, rekabetçi fiyat avantajları, güçlü ve geniş acente ağı ile Sertrans en etkin çözüm ortağınızdır.


Uluslararası ticarette köklü bir geçmişe sahip denizyolu taşımacılığı; güvenilir ve hızlı olması nedeniyle tercih edilir. Günümüzün modern teknolojileri ile çok daha kolay ve pratik bir hale gelen lojistik yöntem, özellikle denize kıyısı olan ülkeler tarafından daha sık tercih edilir. Lojistik sektörde, malların hızlı ve kaliteli bir şekilde ulaşımının sağlanması önemlidir. Ancak bu sektörde başarıdan söz edebilmek için mal sevkiyatının uygun fiyat aralıklarında gerçekleşmesi gerekir.

Uluslararası Denizyolu Taşımacılığı Nedir?

Üretilen herhangi bir ürünün, belgenin, emtianın ya da bir maddenin başka bir ülkeye ulaşması için deniz, hava ve karayolu seçeneklerinden birini kullanmanız gerekir. Denizyolu taşımacılığı, alışveriş için kullanılan ürünlerin yük gemilerine yüklenerek denizyolu aracılığı ile istenilen yere, istenilen zamanda transfer edilmesi olarak tanımlanır. 3 tarafı denizlerle kaplı olan ülkemizde, ürünlerin diğer ülkelere transfer edilme işleminde genellikle uluslararası denizyolu taşımacılığı kullanılır. Malların transfer işlemi limanlar arasında, profesyonel ekipler tarafından yapılır. Tonlarca malzemeyi başka bir ülkeye ulaştırmanın en uygun yöntemi uluslararası denizyolu taşımacılığıdır. Hassas ya da tehlikeli içeriğe sahip ağır ve yüksek sayıdaki malzemelerin darbe almadan güvenli bir şekilde ulaşımını sağlayan denizyolu taşımacılığı, geçmişten günümüze ulaşan en işlevsel lojistik yöntemlerden biridir.

Uluslararası Denizyolu Taşımacılığı Türleri Nelerdir?

Uluslararası denizyolu taşımacılığı; transferi yapılacak ürünün cinsine ve özelliklerine, ürün tesliminin yapılacağı konuma, taşıma işleminde kullanılan teknolojilere göre farklı çeşitlere ayrılır. Genel olarak denizyolu taşımacılığı türleri şunlardır:

Düzensiz (Tramp) Gemi Taşımacılığı: Rotası, transferin yapılacağı ürünlerin istikameti doğrultusunda değişen, sabit ve sürekli bir rotanın olmadığı gemi taşımacılığına düzensiz gemi taşımacılığı denir. Spontane olarak planlanan bu taşıma sistemi proje bazlıdır ve rotalar değişiklik gösterdiğinden navlun olarak tabir edilen taşımacılık ücreti de farklılaşabilir.

Düzenli (Layner) Gemi Taşımacılığı: Sabit ve belirli rotaların kullanıldığı düzenli gemi taşımacılığı, Atlantik ötesi ürün transferlerinde tercih edilir. Gemi trafiğinin aktığı rotalar takip edilir ve geminin kalkış tarihi, limana ulaşım tarihi, navlun miktarı gibi tüm ayrıntılar ürün transferi öncesinde planlanır.

Tehlikeli Madde Taşımacılığı: Ham petrol gibi yanıcı özelliği yüksek ürünlerin uzak mesafelere en güvenli şekilde transferi için uluslararası denizyolu taşımacılığına başvurulur.

Konteyner Taşımacılığı: Uluslararası ticarette en çok tercih edilen yöntemlerden biri olan denizyolu konteyner taşımacılığı, fazla miktardaki ürünlerin uzak mesafelere pratik, hızlı ve aynı zamanda uygun ücretle gönderilmesini amaçlar.

Uluslararası Denizyolu Taşımacılığının Avantajları Nelerdir?

Denizyolu taşımacılığı için en elverişli konumda yer alan Türkiye; Kanada, Amerika ve Avustralya gibi denizaşırı ülkeler başta olmak üzere pek çok ülke ile ticari bağlantılara sahiptir. Endüstriyel ham maddeden benzine kadar hemen her türlü ürünün transferinde kullanılabilen uluslararası denizyolu taşımacılığının avantajları şunlardır:
• Karayolu, demiryolu ve havayolu taşımacılığına oranla denizyolu taşımacılığı fiyatları oldukça uygundur.
• Tek seferde birden fazla, tonlarca malzeme taşınabilir.
• Dünyanın hemen her tarafına uluslararası denizyolu taşımacılığı yöntemiyle ürün gönderilebilir.
• En güvenli lojistik yöntemlerinden biridir.

Sertrans Logistics’in Uluslararası Denizyolu Hizmetleri Nelerdir?

WCA (World Cargo Alliance) üyesi olan ve 200’e yakın ülkede 817’den fazla noktada denizyolu taşımacılığına yönelik çözümler sunan Sertrans; güvenilir, hızlı ve pratik hizmetlerinin yanı sıra uygun fiyatları ile adından söz ettirir. İş ortaklarının hayatını kolaylaştıran ve ticaretlerine değer katan Sertrans Logistic hizmetleri şunlardır:

 • Dünyanın her noktasına kapıdan kapıya teslimat
 • Güçlü ve geniş acente ağı
 • Konsolidasyon ile rekabetçi fiyat avantajları
 • Transit taşımalar (Cross trade)
 • Gemi kiralama hizmetleri (Charter)
 • Proje taşımacılığı
 • Özel ekipmanlı taşımalar (Open top, flat rack, reefer)
 • Farklı armatör seçenekleri
 • Full konteyner (FCL) ve parsiyel (LCL) yükleme olanağı

Denizyolu taşımacılığına yönelik çözümleriyle ön plana çıkan Sertrans hizmetleri hakkında daha ayrıntılı bilgilere ve şirketinize özel çözümlere ulaşmak için iletişime geçebilirsiniz.

DİĞER ÇÖZÜMLER .

İşinize çözüm olacak diğer hizmetlerimiz hakkında bilgi alın

Tümünü Gör keyboard_arrow_right
close
Teklif Alın

Bizi Takip Edin.

done
clear

Ana Sayfa
done
clear
close

Portal Girişi Teklif Alın