Uluslararası Denizyolu Taşımacılığı Genel Bakış

Denizyolundaki gücünüze güç katmak istiyorsanız, doğru çözüm ortağınız Sertrans Logistics olarak yanınızdayız! 2001 yılından beri sahip olduğumuz WCA (World Cargo Alliance) ve 2022 yılında girdiğimiz JCTrans Acente üyeliğimizle dünyanın en önemli limanlarında güvenilir bir denizyolu taşımacılığı hizmeti veriyoruz. 6901 acente, 200’e yakın ülke ve 817’den fazla noktada denizyolu taşımacılığına yönelik sunduğumuz çözümlerle, ticaretinizi denizaşırı mesafelere özenle taşıyoruz! İhtiyaca özel sunduğu hizmetlerle Sertrans, iş ortaklarının hayatını kolaylaştırır, ticaretlerine değer katar.

 • Güçlü ve geniş acente ağı,
 • Farklı armatör (hat) seçenekleri,
 • Dünyanın her noktasına kapıdan kapıya teslimat,
 • Konsolidasyon ile rekabetçi fiyat avantajları,
 • Full konteyner (FCL) ve parsiyel (LCL) yükleme olanağı,
 • Özel ekipmanlı (open top, flat rack, reefer) taşımalar,
 • Gemi kiralama (charter) hizmetleri,
 • Transit (cross trade) taşımalar,
 • Proje taşımacılığı. 

İhtiyaca Özel Çözümler

Sertrans, iş ortaklarının ihtiyaçlarına özel taşımacılık öncesinde her türlü taşıma kombinasyonunu planlar. Konteyner bazında FCL ve LCL taşımaları gerçekleştirdiği gibi, kara-deniz, deniz-hava, deniz-demiryolu entegrasyonu gibi intermodel taşımacılık modelleri de çözümleri arasındadır. Uluslararası denizyolu taşımacılığı alanında gemi kiralama, FCL ve LCL yükleme olanağı olan, rekabetçi fiyat avantajları, güçlü ve geniş acente ağı ile Sertrans en etkin çözüm ortağınızdır.

Sertrans Logistics’in Uluslararası Denizyolu Hizmetleri Nelerdir?

WCA (World Cargo Alliance) ve JCTrans Acente üyesi olan ve 200’e yakın ülkede 817’den fazla noktada denizyolu taşımacılığına yönelik çözümler sunan Sertrans; güvenilir, hızlı ve pratik hizmetlerinin yanı sıra uygun fiyatları ile adından söz ettirir. İş ortaklarının hayatını kolaylaştıran ve ticaretlerine değer katan Sertrans Logistic hizmetleri şunlardır:

 • Dünyanın her noktasına kapıdan kapıya teslimat
 • Güçlü ve geniş acente ağı
 • Konsolidasyon ile rekabetçi fiyat avantajları
 • Transit taşımalar (Cross trade)
 • Gemi kiralama hizmetleri (Charter)
 • Proje taşımacılığı
 • Özel ekipmanlı taşımalar (Open top, flat rack, reefer)
 • Farklı armatör seçenekleri
 • Full konteyner (FCL) ve parsiyel (LCL) yükleme olanağı
 • Yurtdışında acente ağı sayesinde ihtiyaçlara göre depolama hizmeti

Uluslararası Denizyolu Taşımacılığının Avantajları Nelerdir?

Denizyolu taşımacılığı için en elverişli konumda yer alan Türkiye; Kanada, Amerika ve Avustralya gibi denizaşırı ülkeler başta olmak üzere pek çok ülke ile ticari bağlantılara sahiptir. Endüstriyel ham maddeden benzine kadar hemen her türlü ürünün transferinde kullanılabilen uluslararası denizyolu taşımacılığının avantajları şunlardır:

 • Karayolu, demiryolu ve havayolu taşımacılığına oranla denizyolu taşımacılığı fiyatları oldukça uygundur.
 • Tek seferde birden fazla, tonlarca malzeme taşınabilir.
 • Dünyanın hemen her tarafına uluslararası denizyolu taşımacılığı yöntemiyle ürün gönderilebilir.
 • En güvenli lojistik yöntemlerinden biridir.

Denizyolu taşımacılığına yönelik çözümleriyle ön plana çıkan Sertrans hizmetleri hakkında daha ayrıntılı bilgilere ve şirketinize özel çözümlere ulaşmak için iletişime geçebilirsiniz

Uluslararası Denizyolu Taşımacılığı Türleri Nelerdir?

Uluslararası denizyolu taşımacılığı; transferi yapılacak ürünün cinsine ve özelliklerine, ürün tesliminin yapılacağı konuma, taşıma işleminde kullanılan teknolojilere göre farklı çeşitlere ayrılır. Genel olarak denizyolu taşımacılığı türleri şunlardır:

Düzensiz (Tramp) Gemi Taşımacılığı: Rotası, transferin yapılacağı ürünlerin istikameti doğrultusunda değişen, sabit ve sürekli bir rotanın olmadığı gemi taşımacılığına düzensiz gemi taşımacılığı denir. Spontane olarak planlanan bu taşıma sistemi proje bazlıdır ve rotalar değişiklik gösterdiğinden navlun olarak tabir edilen taşımacılık ücreti de farklılaşabilir. 

Düzenli (Layner) Gemi Taşımacılığı: Sabit ve belirli rotaların kullanıldığı düzenli gemi taşımacılığı, Atlantik ötesi ürün transferlerinde tercih edilir. Gemi trafiğinin aktığı rotalar takip edilir ve geminin kalkış tarihi, limana ulaşım tarihi, navlun miktarı gibi tüm ayrıntılar ürün transferi öncesinde planlanır.

Tehlikeli Madde Taşımacılığı: Ham petrol gibi yanıcı özelliği yüksek ürünlerin uzak mesafelere en güvenli şekilde transferi için uluslararası denizyolu taşımacılığına başvurulur. 

Konteyner Taşımacılığı: Uluslararası ticarette en çok tercih edilen yöntemlerden biri olan denizyolu konteyner taşımacılığı, fazla miktardaki ürünlerin uzak mesafelere pratik, hızlı ve aynı zamanda uygun ücretle gönderilmesini amaçlar.

PROJE GÖSTERİM VIDEOMUZ YAYINDA!

2030 Yılında Türkiye'nin En Büyük Lojistik Şirketi Olacağız !

Hemen İzle

SON EKLENEN BAŞLIKLAR

Almanya dış ticaret pazarını keşfet

Almanya dış ticaret pazarını keşfet

Almanya dış ticaret pazarını derinlemesine keşfedin. Fırsatlar ve ipuçları yazımızda.

KEŞFET
Ağustos Ayı Dış Ticaret Verileri

Ağustos Ayı Dış Ticaret Verileri

2023 Ağustos ayı dış ticaret verileri karşılaştırmamızı yazımızda inceleyebilirsiniz.

KEŞFET
Temmuz Ayı Dış Ticaret Verileri

Temmuz Ayı Dış Ticaret Verileri

2023 Temmuz ayı dış ticaret verileri karşılaştırmamızı yazımızda inceleyebilirsiniz.

KEŞFET

BLOG

Sektöre yön verebilecek fikirleri sizlerle paylaşıyor, sektörel ihtiyaçlar ve yeni trendler hakkında sizleri haberdar ediyoruz.

KEŞFET

B4B4C

Dijital teknolojilerin gelişimi, hız, verimlilik ve sürdürülebilirliğin birer ihtiyaç haline gelmesi ile küresel ticarette de tarihin en önemli dönüşümü yaşanıyor. Biz bu dönüşüme “B4B4C” adını verdik. (Business for Business for Consumer)

KEŞFET
close
Teklif Alın

Bizi Takip Edin.

done
clear

Ana Sayfa
done
clear
close

Portal Girişi Teklif Alın