Denizyolu Taşımacılığı Hizmeti Alacağınız Firmayı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Denizyolu taşımacılığı hizmeti için lojistik firması seçerken elbette ki düşük maliyetli bir hizmet alabilmek önemlidir. Bununla birlikte maliyeti düşük tutmanın yanı sıra birlikte çalışılan firmanın profesyonel, deneyimli ve bilgi birikimi yüksek bir uzman kadrosunun olması, çözüm odaklı yaklaşımlar sunabilmesi, operasyon çözüm becerileri, üst düzey kalitede hizmet sunması, teslim etmeyi planladığınız işin yükünü karşılayabilecek sayıda yeterli personelinin bulunması gibi kriterler de büyük önem taşır. Sertrans Logistics, deneyimli ve uzman personeli, ileri IT teknolojileri, yüksek kapasiteli depo ve antrepo hizmetleri, her taşıma operasyonuna özel olarak geliştirdiği esnek ve yenilikçi hizmetleri ile taşımacılık işlerinizde dünya çapında partneriniz olmayı amaçlamaktadır.

Başarılı Bir Denizyolu Taşımacılığı Operasyonu için Bilinmesi Gerekenler

Günümüzde taşımacılık çeşitleri karayolu, demiryolu, havayolu ve denizyolu olarak ana gruplara ayrılırken bunların arasında en büyük payı denizyolu taşımacılığı almaktadır. Birçok firmanın birbiriyle rekabet halinde olduğu günümüz dünyasında denizyolu taşımacılığını kullanarak ticarette öne çıkabilmek ve başarılı olabilmek için öncelikle uzman ve dinamik bir kadroya sahip bir iş ortağına sahip olabilmek gerekir.  İş ortağınızın altyapısının ihtiyacınızı karşılar nitelikte olması, çalışan personelin taşımanın yapılacağı ülkelerin prosedürlerine hakim olması ve yine bu ülkelerin coğrafyası ile ilgili bilgi sahibi olması da başarılı bir denizyolu taşımacılığı için önemli kriterlerdir. Bunların yanı sıra zaman yönetiminin başarılı şekilde gerçekleştirilmesi denizyolu taşımacılığının olmazsa olmazıdır. Özellikle zaman yönetiminde yüksek bir performans elde etmek istiyorsanız çalışacağınız iş ortağını çok dikkatli seçmeniz gerekir.

Denizyolu Taşımacılığının Diğer Taşımacılık Yöntemlerine Göre Avantajları Nelerdir?

Denizyolu taşımacılığının en büyük avantajı düşük maliyet ile büyük çaplı yüklerin taşınabilmesidir. Dünya genelinde 4600 civarında liman bulunmaktadır. Bu limanların her birine her türden yükün denizyolu taşımacılığı ile gönderilmesi mümkündür. Güvenli ve sigortalı taşımacılık prensibinin yaygın olması nedeniyle de denizyolu taşımacılığı son yıllarda diğer taşımacılık türlerine göre daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. Büyük veya küçük boyutlu, yüksek değerli veya değersiz her türden ürün denizyolu taşımacılığı vasıtasıyla hızlı ve güvenli şekilde istenilen noktaya gönderilebilir. Paket program sistemiyle çalışılan denizyolu taşımacılığında karşılaşılabilecek sorunlar için devamlı olarak ekonomik çözüm yöntemleri geliştirilmektedir.

Günümüzde denizyolu taşımacılığının büyük kısmı uluslararası çapta belli kriterlere bağlanmış olan konteynerler aracılığıyla yapılırken, elektronik malzemelerden tekstile, meyve ve sebzelerden kimyasal maddelere kadar birçok yük dünyanın dört bir tarafına ulaştırılabilmektedir. Konteyner taşımacılığında full konteyner taşımacılığı (FCL) imkanının yanı sıra parsiyel (LCL) yükleme yapma imkanı da bulunmaktadır. Full konteyner taşımacılığında bir konteyner içerisindeki yükün tamamı tek bir yük sahibine veya alıcıya ait olmaktadır. Parsiyel konteyner yükünde ise bir konteyner içerisindeki yük iki veya daha fazla yük sahibine veya alıcıya aittir.

Denizyolu taşımacılığında her türden yük dünyanın dört bir tarafına taşınabiliyor olmakla birlikte, bunun sağlanabilmesi için elbette ki partneriniz olan lojistik firmasının geniş bir hizmet ağının olması oldukça önemlidir. 2001 yılından bu yana WCA (World Cargo Alliance) üyesi olan Sertrans Logistics, yüklerinizi dünya çapında yer alan 6901 acentesi ile yaklaşık 200 ülkeye ve 817’den fazla noktaya, kapıdan kapıya teslimat hizmetiyle güvenli şekilde ve kusursuz süreç yönetimiyle taşımaktadır.

BLOG

Sektöre yön verebilecek fikirleri sizlerle paylaşıyor, sektörel ihtiyaçlar ve yeni trendler hakkında sizleri haberdar ediyoruz.

KEŞFET
close
Teklif Alın

Bizi Takip Edin.

done
clear

Ana Sayfa
done
clear
close

Portal Girişi Teklif Alın