Depremzedelerin Yanında Olmayı Sürdürüyoruz

Değerli iş ortaklarımız,

Yaşadığımız deprem felaketinin ardından her geçen gün hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısındaki artış ve bölgede yeni depremlerin yaşanıyor olması hepimizi kahrediyor. Acımız ilk günkü gibi…

Sürecin başından bugüne hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, tüm sevenlerine ve yakınlarına sonsuz sabırlar diliyorum. Tüm Türk milleti olarak hepimizin başı sağ olsun.  

Sertrans olarak ilk günden itibaren afetten zarar gören vatandaşlarımızın yanında olmak, onlara her türlü desteği sağlamak için birçok kurum ve kuruluşla irtibat halinde olduk. Gerek yurt dışından gerek yurt içinden gelen talepleri karşılamak adına, Sertrans filosunda bulunan onlarca aracı bölgeye acil yardım malzemesi taşımak için seferber ettik. Bundan sonraki süreçte de bölgenin ihtiyaçlarının giderilmesi adına gerek kamu gerek STK’lar gerekse de özel sektörden gelen destek taleplerini karşılamaya devam etme arzusunda ve kararındayız.

Bu çok acı günlerde bir taraftan Sertrans filosundaki araçları bölgenin emrine sunarken, bir diğer taraftan da iş ortaklarımızla etkin ve önemli bir destek kampanyası sürecini yönettik. Şirket olarak iş ortaklarımızla birlikte bölgeye yönlendirdiğimiz ayni ve nakdi destekler 20 milyon TL’yi geçti. Bu rakam her geçen gün biraz daha artıyor. Bu vesileyle bu sürece destek veren tüm çalışma arkadaşlarıma ve yurt içinden, yurt dışından tüm iş ortaklarımıza en kalbi duygularımla teşekkür etmek isterim.

Bundan sonraki süreçte ise geçici barınma imkanları konusunda bölgenin ihtiyacını karşılamaya yönelik yürütülen projelere destek verme arzusundayız. Bu anlamda ihtiyaçları takip ederek ilgili projelere nakdi veya ayni olarak desteklerimizle deprem bölgelisindeki vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.
Yaşanan büyük afet sonrasında ortaya çıkan bir diğer önemli konu da bölgeden ayrılmak durumunda kalan insanlarımıza, geçici de olsa, bulundukları bölgelerde istihdam yaratmak ve bu vesileyle bu kişilerin hayata katılım süreçlerini hızlandırmaktır. Bu amaçla Sertrans olarak depremzedelere kapılarımızı açıyor ve onlara iş imkânı yaratmak adına ilgili mercilerle koordineli olarak çalışmaya başlıyoruz.

Yaşanan bu büyük yıkım sonrasında en büyük mağduriyeti bize göre çocuklar yaşadı. Bu noktada, bugün büyük yara alan bu çocuklarımızın yarınlarını doğru inşa edebilmek, güzel yarınlara ulaşmalarına katkı sağlamak arzusuyla yapılan çalışmalara destek vermek istiyoruz. Afetten etkilenen çocuklarımıza eğitim desteği verebilmek için elimizden geleni yapacağız. Bu kapsamda şirket çatısı altında oluşturduğumuz fon üzerinden ilgili STK’larla iş birliği içinde eğitim bursu vermeye yönelik hazırlık sürecini başlatıyoruz.

Bu süreci hep birlikte aşacağımıza ve yaralarımızı birlikte saracağımıza inancım her zaman olduğu gibi sonsuz. Bu doğrultuda Sertrans olarak şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de üstümüze düşen sorumluluğu yerine getiremeye, imkanlarımız ölçüsündeki kaynakları milletimizle paylaşmaya, elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Bir daha benzer acılar yaşamamak dileğiyle.

Sevgi ve saygılarımla.

 

BLOG

Sektöre yön verebilecek fikirleri sizlerle paylaşıyor, sektörel ihtiyaçlar ve yeni trendler hakkında sizleri haberdar ediyoruz.

KEŞFET
close
Teklif Alın

Bizi Takip Edin.

done
clear

Ana Sayfa
done
clear
close

Portal Girişi Teklif Alın