FARK YARATAN HİKAYELERLE TANIŞMAYA HAZIR MISIN?


Bize göre bir ülkenin kalkınması, gelişmesi ve gelecek nesillere daha güçlü bir ülke bırakmanın yolu güçlü bir ihracat büyümesinden geçiyor. İhracat, bireysel ve toplumsal gelişimin sağlamasının yanı sıra ülke ve ülke kültürünün dünyada tanınması için de fırsatlar sunuyor.


Ülkemiz girişimci ihracatçısının sayesinde her geçen gün daha büyük ihracat başarılarına imza atıyor ve ihracat ekonomisi her geçen gün biraz daha büyüyor. Tüm dünyada derin ekonomik darboğaza rağmen ihracatçımız yeni başarılara imza atmak adına çalışmaya ve yeni rekorlara imza atmaya devam ediyor.

Türkiye'nin genç, teknolojiye yatkın nüfusu ve konvansiyonel üretim gücünü bir kenara koyacak olursak; bu başarının bir tarafında da ülkenin her bir yerinde yeşeren, tutku ile akılcı yatırımlarını kucaklayan, ilham veren girişimcilerimiz var.

Peki bu ilhamın mimarlarını, ihracatın gelişmesine katkıda bulunan yerel üreticileri ve işletmeleri tanıyor muyuz?

Dünya Sağlık Örgütü’nün de önemli tedarikçisi haline gelmiş, 100 ülkeye ihracat yapan üretiminin yüzde 95’ini yurt dışına satan üreticiden ceviz ağacından yaptığı gitarları dünyanın farklı ülkelerine ihraç eden Bitlisli girişimcimize kadar çok farklı hikayeler mevcut. Isparta’dan, Erzincan’dan Tekirdağ’dan Antalya’dan bir çok girişimcimizin hikâyesi ihracat edildiğini biliyor muyuz?

Hiç duymadığımız ama bu ülkenin sınırlarını aşmış daha nice hikayeler var...

Sertrans olarak, Fark Yaratan İhracat Hikayeleri projesiyle, ekonomik büyüklüğünden bağımsız, ihracat başarısı elde etmiş ürünleri ve bu ürünlerin üreticilerini tespit etmek ve bu başarıların bilinirliğini artırmak üzere heyecan verici bir yola çıkıyoruz.

İstiyoruz ki her bir hikaye, yeni bir başarı hikayesine ilham kaynağı olsun ve kendi girişimi için cesaret versin. İhracat hikayeleriyle fark yaratanlar, yeni hikayelere yol açsın, toplumsal ve ekonomik gelişime katkı sağlasın... Sadece ülkemiz özelinde değil dünya genelinde bu hikayeler bilinir ve konuşulur olsun diye yola çıkıyoruz.

Çünkü bizim için ihracat demek güçlü ve müreffeh bir Türkiye demek.

SIKÇA SORULAN SORULAR

PROJE GÖSTERİM VIDEOMUZ YAYINDA!

İlham veren hikayeler ve fark yaratan ihricat hikayelerinin anlatıldığı videomuzu henüz izlemediniz mi?

Hemen İzle

SON EKLENEN BAŞLIKLAR

Yeni Normallerin Çalışma...

Yaklaşık dört aydır gündemimizde olan Covid 19 salgını hem şirketler hem de bireyler...

Keşfet

Corona Virüs Sonrası E-ticaret...

İnsanlık bir taraftan Corona salgınıyla mücadele ederken bir taraftan da salgın sonrası...

Keşfet

E-ticaret Lojistiğinde Yeni...

2020 yılı ve sonrası, e-ticaret için birçok zorluğu beraberinde getirecek. Çin...

Keşfet

E-Lojistikte Hızın Önemi

Günümüz dünyasında e-ticaret lojistiğinde en önemli kavramın “hız” olduğunu söylememize...

Keşfet

Doğru Peak Management

Yılbaşı, black friday gibi özel indirim dönemleri veya sezon sonu dönemlerinin...

Keşfet