Fuar Taşımacılığı

Özel etkinlikler ve fuarlar için ihtiyaç duyulan malzemelerin veya fuarda kullanılması gereken ürünlerin nakliye işlemlerinin yapılmasına fuar taşımacılığı denir. Yürütülmesi en hassas lojistik türlerinden biri olan fuar taşımacılığı, şirketlerin dilediği dekorasyon malzemelerini, iş makinelerini ve fuarda tanıtılacak malzemelerin ulaştırılmasından sorumludur. Aynı zamanda fuarda satılacak ürünlerin etkinlik başlamadan önce tam zamanında hazırlanması ve ulaştırılması gereklidir. Türkiye’de her sene düzenli olarak üniversiteler, otomotiv sektörü ve tekstil sektörü gibi farklı alanların, büyük veya küçük işletmelerin düzenlediği fuarlar ve etkinlikler bulunur. Fuarlara ulusal ve uluslararası pek çok firma da dahil olur. Bu sebeple fuar taşımacılığının sektörde oldukça büyük bir yeri vardır.

 

Fuar Taşımacılığı Nasıl Yapılır?


 

Taşımacılık yapılacak mesafe ve fuar içeriklerinde kullanılan malzemeler değişkenlik gösterir. Bu sebeple etkinlik ve fuar taşımacılığı, her çeşit taşıma türünden yararlanma imkanına sahiptir. Yakın mesafede bir taşımacılık gerçekleşecekse öncelikli olarak karayolu lojistiği tercih edilir. Şayet daha uzak mesafedeki bir konuma lojistik hizmeti verilecekse hava veya deniz taşımacılığı alanından yararlanılır. Bu işlemler anahtar teslimi ilkesini benimseyen firmalarca yapılmalıdır.

 

Ayrıca endüstriyel ürünler, ağır iş makineleri, sanat eserleri ve özel koleksiyonlar gibi ürünler depolama ve özel taşıma gerektirir. Bu tip ürünlerde fuar taşımacılığı, ürünlerin özelliklerine uygun koşullarda ve araçlarda gerçekleştirilir. Tüm bu süreç üst düzey güvenlik önlemleri, uzman kadro ve uluslararası standartlarda ihtiyaçlara ve kurallara uygun olarak yürütülmelidir. Bütün ihracat ve ithalat işlemleri müşterilerin istekleri doğrultusunda hatasız bir şekilde gerçekleştirilir. Talep yapan firmaların ihtiyaçlarına yönelik lojistiği yapılan ürünlere özel olarak hizmet olanağı da verilir.

 

Fuar Lojistiği Avantajları


 

Fuarlar, belli süreler kapsamında gerçekleşen etkinliklerdir. Bu nedenle fuar taşımacılığı yapılırken güvenlik kadar zamanlama unsuru da önemli bir hale gelir. Hasarlı, eksik veya hatalı sayılarda ulaştırılan ürünler, ekipmanlar, malzemeler ve araç gereçlerin telafisi bulunmaz. Özellikle uluslararası etkinliklerde bu durum çok daha fazla önem taşır. Kısacası, etkin ve kaliteli bir fuar hizmeti maddi ve manevi kayıplar gibi durumların yaşanmaması için gerekli ve oldukça avantajlıdır.

 

Bu avantajlar;

• Fuar taşımacılığı, filosu ve araçları bakımından yoğun fuar süreçlerindeki kısıtlı zamanı en avantajlı olacak şekilde değerlendirir.

• Fuar taşımacılığı süresince hiçbir gecikmeye fırsat vermeyen planlı taşımacılık işlemleri,

• Antrepo hizmetleri sayesinde tedariklerin en hızlı şekilde gerçekleşmesi,

• Firmaların etkinlik sürecine göre en az maliyetle en verimli taşımacılık yapılması,

• Sergi, stant, otomotiv, tekstil ve daha pek çok çeşitli alan için hizmet vermesi olarak sıralanabilir.

 

Bu kapsamda üstün tecrübesi, kalitesi ve uzman ekibi ile Sertrans Logistics edinmiş olduğu bağlantılar ve tecrübeler sayesinde hiçbir aksaklık yaşatmadan en kaliteli şekilde fuar taşımacılığı işlemlerini gerçekleştirir.

BLOG

Sektöre yön verebilecek fikirleri sizlerle paylaşıyor, sektörel ihtiyaçlar ve yeni trendler hakkında sizleri haberdar ediyoruz.

KEŞFET
close
Teklif Alın

Bizi Takip Edin.

done
clear

Ana Sayfa
done
clear
close

Portal Girişi Teklif Alın