Katma Değerli Hizmetlerin Önemi

Tedarik zincirinin her aşamasında müşteri memnuniyeti önem taşır. Bu memnuniyeti sağlamak için büyük veya orta ölçekli işletmeler arasında fark gözetmeksizin lojistik hizmetlerinde talepleri karşılamak gerekir. Lojistik uygulamalarında sunulan katma değerli hizmetler, tedarik sürecinin başından sonuna kadar ihtiyaçlarınızı gidermenize yardımcı olur. Katma değerli hizmetler birçok alanda sizin hayatınızı kolaylaştırdığı gibi odaklanmanız gereken diğer işlere yoğunlaşmanızı sağlar. Böylelikle büyük iş yükünü üzerinizden atarak büyüme hedeflerine vakit ayırabilirsiniz.

Lojistik Hizmetlerinde Teknolojik Çözümler

Katma değerli hizmetler, en yeni teknolojik araç ve gereçler ile hizmetinize sunulur. Bu hizmetler sayesinde tedarik ihtiyaçlarında takip edilebilirliğin yanı sıra depolama açısından alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Sadece karayolu taşımacılığı değil, hava, deniz ve demir yolu nakliyesi sırasında ürünleriniz için güvenli bir ortam sağlanır. Hijyenik koşulları içerisinde barındıran bu hizmetler sunulurken hız, kalite ve güvenilirlik gibi birçok detay göz önünde bulundurulur. Ürün bazında paketleme ve depolama imkanı veren bu hizmetler sayesinde lojistik sonrasında işlerinizi düzene sokarken zaman kazanabilirsiniz. Tersine lojistik fırsatı ise yaşanabilecek olumsuz durumlarda markanızın ve ürünlerinizin değerini korumanızı sağlar. Katma değerli hizmetlerin en büyük avantajlarından biri, sağlık, perakende, hammadde ve tekstil gibi ürünlerin taşınmasında yararlanabileceğiniz kalite kontrol fırsatıdır. Bu hizmete dahil olan özel kolilerle yapılan ürün paketlemeleri, palet sistemine uygun olarak hazırlanarak teslimata kadar özel bölümde depolanır. Ürünlerin güvenliğinin sağlandığı barkod ve güvenlik etiketlemesi aynı zamanda ürünleri dijital sistemlerden takip edebilmenize imkan verir.

Ürün Bazında Düzenleme

Katma değerli hizmetler arasında bulunan bir diğer özellik ise özel barkod sistemidir. Ürünler, paketleme işleminden sonra depolara aktarılarak özel barkod sistemiyle takım halinde düzenlenir. Ağır, hassas, kırılabilir ve hacimli birçok ürün kendi kategorisinde takım haline getirilerek lojistik işlemleri kolaylaştırılır. Ayrıca işletme içi karmaşayı önleyerek sistematik bir çalışma sunar. Sertrans Logistics aracılığıyla sunulan hizmetler, ürünlerin son kullanma tarihi, lot ve seri numaralarının kontrolünün sağlanmasından sonra depolama süreci ile güvenle devam eder. Tekstil ürünlerinde sunulan ütüleme uygulaması ise katma değerli hizmetler arasında işletmelere zaman kazandırır. Ütüleme sonrasında devam eden kutulama ve etiketleme uygulamalarıyla envanterinizi profesyonel hizmetlerle yönetebilirsiniz. Kurumsal kaynak planlama sistemi olarak adlandırılan ERP entegrasyonu, tüm organizasyonu tek bir noktadan yöneterek dağıtım süreçlerini kendi lehinize iyileştirmenize izin verir. Böylelikle tüm sektörler için iyi koordine edilmiş verimli bir süreç oluşturulur. 

Dağıtımın Her Aşamasında Kontrol

Teknolojinin avantajlarının yanında uzman personellerin gücünden de yararlanılan katma değerli hizmetler ile dağıtımın her aşamasında kontrolü ele alabilirsiniz. Ürünler, koli içi düzenlemeden sevk öncesi kalite kontrole kadar ayrıntılı işlemlere tabi tutulur. Şirket içi karmaşık işlemlerin kolaylıkla çözülebilmesi için tüm hizmetlerde profesyonel bir yaklaşım belirlenir. Böylelikle ürünlerinizi bir noktadan diğer noktaya sorunsuz bir şekilde aktarabilirsiniz. Yasal mevzuata uygun olarak gerçekleştirilen tüm uygulamaların yanı sıra operasyonel destekler ile zahmetsiz bir hizmet alabilirsiniz. Depolama, taşıma, sigorta, yükleme teknolojileri ve doğrulama sistemleri ile yenilikçi bir sürece adım atabilirsiniz. Ürünlerinizin doğru şekilde ve doğru zamanda teslim edilmesini sağlayan hizmetler, Sertrans Logistics güvencesiyle bir araya gelir. Böylelikle tüm lojistik süreçlerinde iyi bir deneyim yaşamanız için birçok fırsat karşınıza çıkar. Siz de geleceğe yatırım yapmak ve daimi bir ticaret ağının içerisine katılmak için Sertrans Logistics'in avantajlarından faydalanabilirsiniz.

 

BLOG

Sektöre yön verebilecek fikirleri sizlerle paylaşıyor, sektörel ihtiyaçlar ve yeni trendler hakkında sizleri haberdar ediyoruz.

KEŞFET
close
Teklif Alın

Bizi Takip Edin.

done
clear

Ana Sayfa
done
clear
close

Portal Girişi Teklif Alın