Lojistikte Hasarsızlık

Doğru ürünün, doğru miktarda, doğru biçimde, doğru zamanda, doğru kaynaktan, doğru yolla ve doğru fiyata sağlanması “lojistikte 7 doğru” olarak biliniyor.  Endüstri 4.0 kavramının iş süreçlerimizi dönüştürmesi ile birlikte 7 doğrunun kendisi değişmese de bu kavramların içine yeni anlamlar yüklendiğini görüyoruz. Örneğin “doğru zaman” dediğimiz kavram bu süreçten önce bir yük için 10 gün iken, artık çok daha kısa sürede ürünleri teslim edebilmek için yollar arıyoruz. Yükü hızlı teslim ederken aynı zamanda tüm sürecin izlenebilir olmasını da sağlamamız gerekiyor. Diğer bir kavramla durumu açıklayacak olursak; “doğru biçimde” lojistik yapılması ise sadece bir ürünün hızlı sevk etmenin yeterli olmadığını, aynı zamanda hasarsız yapılması gerektiğini bize gösteriyor. Hasarsızlık, lojistik sektöründe en önemli konular arasında yer alıyor. Doğru yüklerin doğru adrese hasarsız bir şekilde ulaşabilmesi için lojistik şirketler titizlikle işlerini yürütmelidir. Aksi halde bir yükün hasar alması demek müşterinize hem ek maliyet, hem de ek zaman demek. Her iki bedeli ödemek de şirketler için oldukça ağır bir fatura olarak karşımıza çıkabilir.

Sektörel Deneyim, Uygun Ekipman ve Uzman Kadro

Lojistik sektörlerinde hasarsızlığın en önemli teminatlarının başında tüm güvenlik önlemleri alınmış araçlar gelir. Lojistik araçları, geniş kapasiteleri ve sorunsuz performansları sayesinde taşıma süreci boyunca araç ve yüklerinizi sarsıntılardan korur. Alanında deneyimli çalışanlar tarafından yüklenen ve sürülen araçlar, etkileyici yol tutuşları ve yüksek performansları ile lojistiği sağlanan yüklerinizin yolculuk esnasında hasar görmesine engel olur. Gerekli görülmesi durumunda eşyalarınızı sabitleyecek mekanizmalara da başvurulur. Ürünlerin ağırlığına göre seçilen sabitleme gereçleri, yol boyunca karşılaşılabilecek eğim ve dönüşlerin etkisiyle eşyaların savrulmasını önler ve bu sayede tam güvenlik sağlar. Geniş konteyner bölümlerinde taşınan ürünler, yükleme ve indirme esnasında yaşanabilecek darbelerden etkilenmemeleri için dış yüzeylerine zarar vermeyecek taşıma unsurlarıyla da kaplanır. Bu sayede dünyanın pek çok noktasına güvenle taşınabilen mallar, dilediğiniz her yere tam ve hasarsız bir şekilde ulaştırılır. 

Uygun ekipmanların kullanılması hasarsız bir taşıma için muhakkak gereklidir ancak sektörel deneyim ve işinde uzman olan bir ekiple işleri yürütüyor olmanız da asla göz ardı edilemeyecek bir öneme sahiptir. Hangi yükü hangi yükler ile birlikte, hangi tip araca ve ne şekilde yüklemeniz gerektiği bilgisi deneyim ister, güçlü bir ekip ister. Bu yüklerin bilgisini eş zamanlı olarak takip edebilmeniz altyapı ister. 

İddialı Hasarsızlık Oranı Sertrans Logistics'te!

Sertrans Logistics, IT teknolojileri ve Ar-Ge ekibinin de desteğiyle lojistik süreçlerinin tüm aşamalarını büyük bir titizlikle planlar, yol boyunca karşılaşılması muhtemel tüm durumlara karşı uygulanacak senaryoları önceden hazırlar. Bu sayede taşıma işlemleri esnasında yaşanabilecek tüm kriz ve aksilik durumlarına karşı en hızlı ve etkili çözüm önerileri önceden belirlenir. 30 yılı aşkın deneyimi ve alanında uzman ekibi sayesinde Sertrans, %99.9 hasarsızlık oranı ile hizmet vermektedir.

 

 

BLOG

Sektöre yön verebilecek fikirleri sizlerle paylaşıyor, sektörel ihtiyaçlar ve yeni trendler hakkında sizleri haberdar ediyoruz.

KEŞFET
close
Teklif Alın

Bizi Takip Edin.

done
clear

Ana Sayfa
done
clear
close

Portal Girişi Teklif Alın