Fark Yaratan İhracat Hikayeleri | Sertrans

Bize göre bir ülkenin kalkınması, gelişmesi ve gelecek nesillere daha güçlü bir ülke bırakmanın yolu güçlü bir ihracat büyümesinden geçiyor. İhracat, bireysel ve toplumsal gelişimin sağlamasının yanı sıra ülke ve ülke kültürünün dünyada tanınması için de fırsatlar sunuyor.


 

Ülkemiz girişimci ihracatçısının sayesinde her geçen gün daha büyük ihracat başarılarına imza atıyor ve ihracat ekonomisi her geçen gün biraz daha büyüyor. Tüm dünyada derin ekonomik darboğaza rağmen ihracatçımız yeni başarılara imza atmak adına çalışmaya ve yeni rekorlara imza atmaya devam ediyor.

Türkiye'nin genç, teknolojiye yatkın nüfusu ve konvansiyonel üretim gücünü bir kenara koyacak olursak; bu başarının bir tarafında da ülkenin her bir yerinde yeşeren, tutku ile akılcı yatırımlarını kucaklayan, ilham veren girişimcilerimiz var.

Peki bu ilhamın mimarlarını, ihracatın gelişmesine katkıda bulunan yerel üreticileri ve işletmeleri tanıyor muyuz?

Dünya Sağlık Örgütü’nün de önemli tedarikçisi haline gelmiş, 100 ülkeye ihracat yapan üretiminin yüzde 95’ini yurt dışına satan üreticiden ceviz ağacından yaptığı gitarları dünyanın farklı ülkelerine ihraç eden Bitlisli girişimcimize kadar çok farklı hikayeler mevcut. Isparta’dan, Erzincan’dan Tekirdağ’dan Antalya’dan bir çok girişimcimizin hikâyesi ihracat edildiğini biliyor muyuz?

Hiç duymadığımız ama bu ülkenin sınırlarını aşmış daha nice hikayeler var...

Sertrans olarak, Fark Yaratan İhracat Hikayeleri projesiyle, ekonomik büyüklüğünden bağımsız, ihracat başarısı elde etmiş ürünleri ve bu ürünlerin üreticilerini tespit etmek ve bu başarıların bilinirliğini artırmak üzere heyecan verici bir yola çıkıyoruz.

İstiyoruz ki her bir hikaye, yeni bir başarı hikayesine ilham kaynağı olsun ve kendi girişimi için cesaret versin. İhracat hikayeleriyle fark yaratanlar, yeni hikayelere yol açsın, toplumsal ve ekonomik gelişime katkı sağlasın... Sadece ülkemiz özelinde değil dünya genelinde bu hikayeler bilinir ve konuşulur olsun diye yola çıkıyoruz.

Çünkü bizim için ihracat demek güçlü ve müreffeh bir Türkiye demek.

SON EKLENEN BAŞLIKLAR

Almanya dış ticaret pazarını keşfet

Almanya dış ticaret pazarını keşfet

Almanya dış ticaret pazarını derinlemesine keşfedin. Fırsatlar ve ipuçları yazımızda.

KEŞFET
Ağustos Ayı Dış Ticaret Verileri

Ağustos Ayı Dış Ticaret Verileri

2023 Ağustos ayı dış ticaret verileri karşılaştırmamızı yazımızda inceleyebilirsiniz.

KEŞFET

BLOG

Sektöre yön verebilecek fikirleri sizlerle paylaşıyor, sektörel ihtiyaçlar ve yeni trendler hakkında sizleri haberdar ediyoruz.

KEŞFET

SERTRANS PORT

Sertrans Port’a üye olarak; 30 yılı aşkın süredir global ve yerel markaların bir numaralı tercihi olan Sertrans Logistisc’in gücünden faydalanacak ve yük arama derdine son vereceksin.

KEŞFET
close
Teklif Alın

Bizi Takip Edin.

done
clear

Ana Sayfa
done
clear
close

Portal Girişi Teklif Alın