Yurt Dışı Büyüme Stratejisi

Türk İhracatçısı Sertrans’la Büyüyecek

Türkiye’nin öncü ve lider lojistik şirketi olarak, ihracat odaklı büyüme stratejimiz kapsamında yaptığımız önemli çalışmalara bir yenisini daha ekliyoruz. Ülke ihracatının etkin ve kapsamlı akışını sağlamak, ihracatçıların uluslararası tedarik ve dağıtım zincirlerine daha hızlı ve rekabetçi fiyatlarla nüfuz etmelerini temin etmek ve önemli pazarlardaki ihracat performansını istikrarlı kılacak altyapı olanaklarını oluşturmak amacıyla Avrupa lojistik yapılanmamızı bambaşka bir boyuta taşıyoruz. Bu hamlemizle Türk ihracatçısına önemli avantajlar sunuyoruz. 

Yurt dışı büyüme planımızın potansiyelini ve boyutunu genişleterek, beş yılda Batı Avrupa’da 1 ana ve 15 cep depo açacağız. Yine beş yılık süre zarfında Almanya, Fransa, İspanya, İtalya, Portekiz, Hollanda ve Birleşik Krallık’taki toplam depolama kapasitemizi 60 bin metrekareye çıkartacağız. Ayrıca, Trieste ve Sete RoRo hatları, Halkalı üzerinden Budapeşte tren bağlantısıyla intermodal taşıma modeline uygun olarak Avrupa’daki depolama alt yapımızı, kesintisiz mal akışını sağlayacak şekilde, birbirine bağlayacağız. 

Hub ve Cep Depo Yapılanması

Batı Avrupa’nın tamamında hizmet verme odaklı yeni yapılanmamız özelikleri ana hatları ile şu şekilde;

 • Almanya, Düsseldorf’ta 30.000 metrekare büyüklükte hub.
 • Hamburg, Berlin ve Münih’te üç cep depo.
 • Birleşik Krallık, Fransa, İspanya, Portekiz, İtalya ve Hollanda’da 12 cep depoyla yakın bölge ülkelerine ana tesis bağlantılı olarak hizmet veren iş modeli.
 • Tüm ana ulaşım rotalarının kesişme noktasında olan depolama alt yapısı.

 

Ulaşım Ağı Bağlantıları & İntermodal Network

Stratejik lokasyonla kesintisiz hizmet;

 • Ana tesise 50 km mesafedeki Neuss üzerine Trieste limanı ile tren yolu bağlantısı.
 • Kuzey Avrupa’nın 5 ana deniz yolu limanı ile demiryolu bağlantısı sunabilen alt yapı.
 • Halkalı üzerinden Budapeşte, Viyana (Wels), Neuss hattına ulaşabilme imkânı.
 • Merkez ve cep depolara yönelik Pendik – Trieste ve Yalova – Sete RORO hatlarında sunulacak özel imkanlar.

Yeni Yapılanmada Sağlanacak Avantajlar

 • Kurulacak olan yeni yapı Türk ihracatçısına Almanya, Fransa, İspanya, Portekiz, Birleşik Krallık, Hollanda, İtalya ve bunlara ek olarak Belçika, Lüksemburg, Polonya, Çekya, Avusturya, İsviçre, Hırvatistan ve Slovenya pazarlarında kalıcı olma ve tüm lojistik ihtiyaçlarını tek çatı altında çözebilme imkânı sunacak.
 • Hizmet kapsamında, gümrüklü depolama alanının olacak olması, göndericilere ürünlerini tek çatı altında millileştirebilme imkanını sağlayacak. 
 • Sadece e-ticaret kapsamı, %100 kapasiteye ulaşılması ve tüm ürünlerin Türk ürünleri olması durumunda, ülkemize senede 750 milyon $ ihracat kazanımı sağlayacak. 
 • Uluslararası taşımacılık, dağıtım ve depolama  potansiyeli ise; projede öngörülen kapasitelere erişildiği durumda Türkiye için ek 1 milyar $’ı aşkın dış ticaret kapasitesini oluşturacak.
 • Yeni yapı, konteyner veya TIR ile gelen ürünlerin kurulacak olan depolarda muhafaza edilebilmesini, paletlenebilmesini, Avrupa içi dağıtım imkanlarıyla bilhassa hedeflenen pazarlara ulaştırması imkanını sağlayacak.
 • Türk ihracatçısına 24/48 saat içinde tam zamanında teslimat imkânı sunan alt yapıyla Türk ürünlerinin pazarda bulunma kapasitesi %100 seviyelerine çıkartılacak.
 • Birçok liman ve tren istasyonuna stratejik mesafesi sebebiyle; göndericiler için hızlı termin gerekmeyen ürünlerini intermodal  taşıma kanalları üzerinden gönderme ve temin etme imkanları genişleyecek. 
 • Bahse konu pazar ülkelere intermodal kanallar ile erişim ağlarının mevcudiyeti, Avrupa Birliği mevzuatlarına uyum konusunda imkanlarımızı geliştirecek. 
 • Pazaryerleri üzerinden Türk ürünlerini yabancı pazarlarda sergileyebilen Türk ihracatçılarımıza ve hali hazırda ellerinde bu imkânı bulunmayan firmalara yeni döviz kazandırıcı ihracat imkanları sunulacak. 
 • Tüm sipariş içinden iade edilen ürünün ayrıştırılması, gümrükleme rejimine tabi tutulması ve akabinde Türkiye’ye tekrar gönderilmesi gibi verimsiz ve maliyet oluşturan süreçler ihya olacak.

 

Sunulacak Hizmetler

Depolama

On binlerce metre karelik bir alanda dünya standartlarında B2B, B2C ve katma değerli lojistik hizmetleri ile batı Avrupa’nın tamamında ürün bulundurma ve tutundurma faaliyetlerine en üst seviyede destek vereceğiz. İhtiyaca özel ve esnek çözümleri ile dünya standartlarında depolama hizmetimiz ile Türk ihracatçısı Batı Avrupa pazarına hiç olmadığı kadar yakın olacak. 

Uluslararası karayolu nakliye çözümleri

İthalat ve ihracat yüklerinizi tam zamanında, hızlı ve %99,9 hasarsızlık oranı ile teslim etme taahhüdüyle, karayolu taşımacılığında güvenilir çözüm ortağınız olacağız. Batı Avrupa’nın tamamında sunacağımız karayolu taşımacılığı hizmetimizle tüm yüklerinizi hızlı ve hasarsız bir şekilde tam zamanında adresine teslim edeceğiz. Hıza ihtiyaç duyan komple ya da parsiyel yükleriniz için Sertrans, ekspres taşıma alternatifleri ile işinize kolaylık, ticaretinize değer katacak.

Uluslararası deniz ve havayolu forwarderlık hizmeti

IATA, FIATA, WCA başta olmak üzere önemli kargo network’leri ile kendi armatör, havayolları acente partner ağımız ve anlaşmalarımız üzerinden  uluslararası denizyolu taşımacılığı ve havayolu taşımacılığı çözümlerimiz ile ihracatçımızın yanında olacağız.

Intermodal Çözümler

Triseta, Sete, Taragona üzerinden deniz – kara ve demir, halkalı üzerinden tren – kara, havalimanları üzerinden hava – kara bağlantılı uluslararası nakliye çözümlerimiz ile düşük maliyet ve yüksek hız prensibiyle uluslararası taşımalarınızı yöneteceğiz. Bu sayede AB mevzuatlarına uyum konusunda da önemli avantajlar sunacağız.

E-ticaret / E-ihracat

E-ticaret ve E-ihracata yönelik hedef pazarlarda müşteri memnuniyeti, stok bulunurluğu ve marka bilinirliğini artıracak hizmet kapsamımız ile ülkemizim yurt dışındaki e-ticaret lojistiği kaslarını güçlendireceğiz. Batı Avrupa e-ticaret pazarındaki gücümüzü geliştirecek, özelikle e-ticaretin en verimsiz alanlarından biri olan iade lojistiği sürecini yerinde çözecek, ithalattaki ek maliyetlerinin tasfiye edilmesine uygun alt yapı sunacağız.

Katma Değerli Hizmetler

Hizmet verilecek işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik olarak; paketleme, kofreleme, kit oluşturma, hediye paketleme, özel kutu ve etiket uygulamaları gibi projelerine özel, çeşitli katma değerli lojistik hizmetleri sunulacak bir altyapıyı hazır hale getireceğiz

Gümrükleme

Tedarik zinciri yönetiminin önemli bir sürecini temsil eden gümrükleme ve sigorta hizmetleri konusunda yıllarca sektörde edindiğimiz deneyim ile iş ortaklarımızın ithalat ve ihracat işlemlerini güvence altında tutmak adına, mevcutta işlettiğimiz modeli yurt dışında kurulacak tesise de taşıyacağız.

 • Yüklerin kara, hava, deniz ve demiryolu nakliyesi esnasında oluşabilecek tüm risklerini güvence altına alacağız.
 • Nakliye sigortası yanında ihtiyaç duyduğunuz diğer tüm kurumsal ve bireysel sigorta hizmetlerini vereceğiz.
 • AEO sertifikamız ile yerinde gümrükleme hizmetlerini yürüteceğiz.
 • Hızlı, güvenilir ve yüksek kalitede hizmet standardı sunacağız.

ArGe Merkezi

Yurt dışında kurulacak yapıda yer alacak Ar-Ge merkezimizle, iş ortaklarımızın teknolojik anlamdaki ihtiyaçlarını hızla çözüme kavuşturacağız.

 • Yurt dışı pazaryerlerine Sertrans Ar-Ge merkezi tarafından geliştirilen teknolojik çözümleri ile entegre olarak; yerli yazılım ve portallarla dünyaya açılabilme imkânı sunacağız.
 • Sipariş stok yönetimleri, KPI raporlamaları, satış ve pazaryeri takipleri gibi raporlama hizmetlerini tek çatı altında sunacağız.

E-Ofis Altyapısı

Kurulacak merkezde, esnek kiralama modeli ile saatlik, günlük, haftalık ya da aylık kiralamalar yapılabilecek bir altyapı ile hizmet vereceğiz. 

 • Yasal Adres
 • Hat ve telefon tahsisi
 • Çağrı karşılama ve aktarma
 • Teknik ve fiziki altyapı donanımı
 • Güçlü network ağı
 • İnternet altyapısı

SON EKLENEN BAŞLIKLAR

Almanya dış ticaret pazarını keşfet

Almanya dış ticaret pazarını keşfet

Almanya dış ticaret pazarını derinlemesine keşfedin. Fırsatlar ve ipuçları yazımızda.

KEŞFET
Ağustos Ayı Dış Ticaret Verileri

Ağustos Ayı Dış Ticaret Verileri

2023 Ağustos ayı dış ticaret verileri karşılaştırmamızı yazımızda inceleyebilirsiniz.

KEŞFET
Temmuz Ayı Dış Ticaret Verileri

Temmuz Ayı Dış Ticaret Verileri

2023 Temmuz ayı dış ticaret verileri karşılaştırmamızı yazımızda inceleyebilirsiniz.

KEŞFET
Sürdürülebilir Lojistik Yaklaşımı

Sürdürülebilir Lojistik Yaklaşımı

Sürdürülebilir Lojistik yaklaşımları son yıllarda sıklıkla konuşuluyor. Detaylar yazımızda

KEŞFET
Yeşil Mutabakat Nedir?

Yeşil Mutabakat Nedir?

Yeşil Mutabakat nedir ve lojistik sektörüne ne gibi etkileri vardır? Yeşil mutabakat

KEŞFET
Lojistikte Dünya Trendlerine Bakış

Lojistikte Dünya Trendlerine Bakış

Lojistik sektöründe dünyadaki trendler hangi yöne gidiyor? Detayları yazımızda

KEŞFET
Lojistikte Stratejik İK Dönüşümü

Lojistikte Stratejik İK Dönüşümü

Lojistikte stratejik İK dönüşümü ve bu dönüşümde Sertrans’ın rolü

KEŞFET
2023 Haziran Ayı Dış Ticaret Raporu

2023 Haziran Ayı Dış Ticaret Raporu

2023 Haziran ayı dış ticaret raporu içerisinde Haziran verilerini inceleyebilirsiniz.

KEŞFET
İndirim Döneminde Fark Yaratma Rehb

İndirim Döneminde Fark Yaratma Rehb

E-ticaret lojistiğinde 10 yılı aşan deneyimimizi paylaştığımız ve indirim dönemlerinde nas

KEŞFET

BLOG

Sektöre yön verebilecek fikirleri sizlerle paylaşıyor, sektörel ihtiyaçlar ve yeni trendler hakkında sizleri haberdar ediyoruz.

KEŞFET

SERTRANS PORT

Sertrans Port’a üye olarak; 30 yılı aşkın süredir global ve yerel markaların bir numaralı tercihi olan Sertrans Logistisc’in gücünden faydalanacak ve yük arama derdine son vereceksin.

KEŞFET
close
Teklif Alın

Bizi Takip Edin.

done
clear

Ana Sayfa
done
clear
close

Portal Girişi Teklif Alın