Parsiyel Taşımacılıkta En İyi Hizmeti Nasıl Alırsınız?

Ticaret hayatında üretilen malların güvenli bir şekilde alıcıya ulaşması ya da satıcıdan size ulaşması büyük bir önem taşır. Bunu sağlamak için lojistik alanında kara yolu, hava yolu ve deniz yolu taşımacılığından faydalanabilirsiniz. Ulaştırmak istediğiniz malın sayısı, boyutları ve türüne göre tercih edeceğiniz taşımacılık yöntemi değişiklik gösterir. Uygun olan taşımacılık çeşidine karar verebilmek için lojistik yöntemler konusunda bilgi sahibi olmak önemlidir. Yönteme karar verdikten sonra lojistik firmasının uzmanlığına ve sağladığı hizmetlere dikkat ederek yüklerin profesyonel bir şekilde taşınmasını sağlayabilirsiniz.

Parsiyel Taşımacılık ve Komple Taşımacılık Arasındaki Farklar Nedir?

Günümüzde hızlı teslimat, ticaretin olmazsa olmaz nitelikleri arasındadır. Tekstil, hızlı tüketim, otomotiv, teknoloji, e-ticaret ve daha pek çok sektörde, mallar üretildikçe alıcı firmaya yollanır. Taşınması gereken mal ve ürünler tek bir konteyneri ya da aracı dolduracak miktarda olmayabilir. Bu noktada parsiyel taşımacılık devreye girer. Parsiyel taşımacılık, farklı firmaların ortak lokasyona giden ürünleri için aynı konteynerde ya da araçta transferinin sağlanmasıdır.

Komple taşımacılık ise tek bir firmaya ait mal ve ürünlerin taşınmasıdır. Taşınacak malın miktar ve ağırlık olarak taşıma aracını tamamen doldurması gerekir. Komple taşımacılık hizmeti için hazır olan malların yeterli miktara ulaşması beklenmelidir. Komple taşımacılık, yüksek miktarda üretim yapan ve taşıma aracının dolumunu sağlayabilen firmalar için avantajlıdır.

Kaliteli Parsiyel Taşımacılık İçin Uzmanlığın Önemi

Parsiyel taşımacılıkta, araçta birden fazla firmanın yükü aynı anda taşınır. Dolayısıyla mal sıralamasının doğru bir şekilde yapılması gerekir. Rotaya göre ilk teslim edilecek ürünlerin, aracın kolay ulaşılabilir kısmına yerleştirilmesi önemlidir. Aksi halde, araç içindeki ürünler tahliye edilirken diğer firmaların ürünleri zarar görebilir. Lojistik firmasının uzmanlığı, malların doğru sıralaması ve güvenli tahliyesi konusunda son derece önemlidir.

Parsiyel Taşımacılık Konusunda Özenli Dispozisyon Faydaları

Parsiyel taşımacılığın en büyük faydalarından biri, maliyet konusunda sağladığı avantajdır. Yük taşıma maliyetleri, konteyneri kullanan firmalar arasında bölüştürülür. Hem yerel hem de uluslararası parsiyel taşımacılık alanında firma ürünlerinin düzenli bir şekilde yerleştirilmesi ve taşıma için detaylı bir planlama yapılması gerekir. Bu konuda lojistik firmasının dispozisyon deneyimi büyük önem taşır. Dispozisyon, malların güvenli ve hızlı bir şekilde ulaşabilmesi için en avantajlı kurulum ve en hızlı rotanın planlanmasıdır. Dispozisyon sağlandığı koşulda doğru fiyatlama yapmak mümkün hâle gelir. Bu sayede masrafların azalması ve ürünlerin daha hızlı bir şekilde ulaştırılması sağlanır.

Parsiyel Taşımacılıkta Verimli Kategorizasyonun Önemi

Parsiyel taşımacılık konusunda lojistik firmasının sağlaması gereken hizmetlerden bir diğeri de aynı konteyner ya da araçta bulunan ürünlerin doğru bir şekilde kategorize edilmesidir. Bu kategorizasyon ürünlerin ait olduğu firmalara göre yapılır. Kategorizasyonun sağlanması için tüm ürünlerin etiketlenmesi gerekir. Farklı firma mallarının birbiriyle karışmaması için bu aşama çok önemlidir. Bununla birlikte alıcının mallarının zamanında teslim edilmesi ve yanlış ürünleri teslim etmemesi de çok büyük önem taşır. Bu sebepten dolayı, lojistik alanında uzman bir firma ile çalışmak büyük avantaj sağlar.

Parsiyel Taşımacılıkta En İyi Hizmeti Nasıl Alırsınız?

Parsiyel taşımacılık hizmeti alırken ürünlerin hasar almadan ve hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlamak için güvenilir bir firma ile çalışmak önemlidir. Lojistik firmasının deneyimli kadrosuna, operasyonel tecrübelerine, mal takibini sağlayan gelişmiş teknolojilere ve yüksek hasarsızlık oranına dikkat etmek gerekir.

30 yılı aşkın sektör tecrübesi sayesinde Sertrans Logistics, parsiyel taşımacılık alanında profesyonel hizmet sağlar. %99,9 hasarsızlık oranına sahip olan firma ile ihracat ve ithalat yüklerinizi güvenli bir şekilde ulaştırabilirsiniz.

BLOG

Sektöre yön verebilecek fikirleri sizlerle paylaşıyor, sektörel ihtiyaçlar ve yeni trendler hakkında sizleri haberdar ediyoruz.

KEŞFET
close
Teklif Alın

Bizi Takip Edin.

done
clear

Ana Sayfa
done
clear
close

Portal Girişi Teklif Alın