Perakende Sektörünün Lojistik İhtiyaçları

Perakende sektörü, bir ülkenin ekonomisinde en önemli alanı temsil eder. Tüketicilerin yoğun talebine karşılık verebilecek düzeyde bir arz sunmaya ihtiyaç duyan perakende sektörü, bu sirkülasyonu gerçekleştirebilmek için tedarik sürecini mümkün olan en hızlı şekilde yürütmeli ve başarılı bir lojistik organizasyonu için profesyonel bir çözüm ortağı ile birlikte hareket etmelidir. Bununla birlikte perakende sektörü, tüketicilerin birçok temel ihtiyacını karşılamaya yönelik ürün ve hizmetlerin de sağlayıcısı olduğu için bu taleplere ne kadar hızlı ve düşük maliyetli bir şekilde yanıt verilirse tüketicinin alım gücü ve refahı da o oranda artacağı için perakende sektörünün hizmet ettiği pazar da büyüyecektir. Bu anlamda en büyük maliyet unsurlarından biri olan tedarik sürecinin maliyetinin de minimize edilmesi için nitelikli ve kurumsal bir lojistik firması ile çalışmakta yarar vardır.

Kaliteli Lojistik Sürecinin Perakendeye Etkisi

 

Günümüzde birçok modern perakendecilik organizasyonu, lojistik faaliyetlerini kendi bünyesinde değil, lojistik firmalarının öncülüğünde yürütür. Bu çözüm ortaklığı, hem perakendecilik sektörünün lojistik süreçlerini daha kaliteli ve güvenli bir hale getirir hem de firmanın lojistik haricindeki diğer iş süreçlerine daha ciddi bir şekilde odaklanmasını ve yüksek verim elde etmesini sağlar. Ayrıca lojistik faaliyetlerinin bir lojistik firması tarafından yönetilmesi, sadece taşımacılık ve tedarik anlamında değil; depo yönetimi, stok organizasyonu ve envanter kayıtlarının disiplinli bir şekilde gerçekleştirilmesi anlamında da olumlu katkı sağlar. Sertrans Logistics, yeni nesil teknolojilerin de etkisiyle sunduğu hizmetleri her geçen gün güncelleyerek perakende firmaları için en hızlı, güvenli ve nitelikli lojistik hizmetlerini minimum maliyetlerle sunar.

Lojistiğin Dijital Perakende Sektörüne Faydaları

 

Pandemiyle birlikte perakende sektöründe hizmet sunan birçok firma, dijital ortamda ticaret yapmaya başladığı için lojistik firmalarının önemi de bu gelişmeye bağlı olarak artmıştır. Kurulan yüzlerce e-ticaret sitesi, yüzlerce farklı kategoride ürün satmak durumunda olduğu için bütün bu sitelerin stoklarını ayrı ayrı depolayabilecekleri alan bulmaları zorlaşır. Bu noktada çok önemli bir çözüm sunan lojistik firmaları, perakende şirketlerinin stok yönetimi ve depolama gibi sorumluluklarını da tamamen üstlenerek e-ticaret dünyasında büyük bir kolaylık sağlar. Sertrans Logistics, hem fiziki hem de dijital ortamda hizmet sunan perakendecilik firmaları için modern ve işlevsel çözümler sunar. Lojistik sektöründeki deneyimi ve başarısıyla müşterilerine en nitelikli hizmetleri sunan Sertrans Logistics, B4B4C (Business for Business for Consumer) yaklaşımıyla hizmet sunarak çağın dijital dönüşümlerine uygun bir yaklaşım gösterir. Böylelikle küresel büyüklükte hızlı, verimli ve hasarsız bir lojistik süreci ortaya çıkarken lojistiğin alanı da taşımacılıktan ve depolamadan çok daha geniş bir niteliğe kavuşur. B4B4C anlayışı sayesinde tedarik zincirini oluşturan bütün unsurlar tek bir çatı altında toplanır ve entegrasyon güçlenir. Böylelikle hem Sertrans Logistics ile müşterileri arasında hem de müşterilerin kendi aralarında daha güçlü bir etkileşim imkanı doğar.

BLOG

Sektöre yön verebilecek fikirleri sizlerle paylaşıyor, sektörel ihtiyaçlar ve yeni trendler hakkında sizleri haberdar ediyoruz.

KEŞFET
close
Teklif Alın

Bizi Takip Edin.

done
clear

Ana Sayfa
done
clear
close

Portal Girişi Teklif Alın